Horoskop Inków: sokół, jastrząb, albatros czy gołąb?

 • Sokół

  Sokół 23 listopada – 21 grudnia

  To człowiek wesoły, zabawny, ciągle roześmiany optymista, patrzący na ludzi i świat z szerszej perspektywy. Potrafi on w najgorszej nawet sytuacji życiowej znaleźć odpowiednie wyjście i z zapałem ruszyć dalej, dostrzegające zawsze tlącą się iskierką szczęścia. Ogromnie sympatyczny i lubiany przez ludzi. Jego jowialność i dobry humor nigdy go nie opuszczają a przy tym jest pełen autentycznego współczucia dla innych osób. Mądry i sprawiedliwy, potrafi być dobrym powiernikiem i doradcą. Posiada błyskotliwy umysł i nieprzeciętną inteligencję. Będąc rządnym wiedzy poświęci wiele czasu aby skończyć studia i to na kilku fakultetach. Wszechstronnie uzdolniony, staranny, z reguły szczyci się tym, iż jego wiedz nigdy nie bywa powierzchowna. Lubi gdy w jego życiu dzieje się coś ciekawego, dlatego chętnie podróżuje i szuka nowych środowisk. Bez większych problemów i dość szybko adaptuje się w nowym miejscu, aby za jakiś czas znowu ruszyć dalej w nieznane. Zmiany i niespodzianki są dla niego czymś inspirującym i pobudzającym do rozwoju. W uczuciach bywa różnie, ponieważ Sokół zawsze czuje się w głębi duszy wolnym jak ptak i nie lubi się tak mocno i na stałe z kimś wiązać. Lecz jeśli trafi na wyjątkową osobę, która oprócz prawdziwych uczuć, zaimponuje mu wiedzą, inteligencją i duchowym rozwojem, to będzie on wierny i opiekuńczy do przysłowiowej „grobowej deski”.


 • Jastrząb

  Jastrząb 23 października – 22 listopada

  Jest to człowiek zapobiegliwy, mądry i energiczny. Z prawdziwym zapałem i wytrwałością potrafi dążyć do osiągnięcia zamierzonego celu. Z wrodzoną sobie siła i mocą pokonuje trudne przeciwności losu. Jastrząb to urodzony przywódca i strateg, cechuje go dar przewidywani oraz silna intuicja i przenikliwość. Z reguły trudno go oszukać i trudno z nim wygrać, tym bardziej że dla wrogów jest nieubłagany a potrafi być pamiętliwy i mściwy. Osobowość jego jest stanowcza i konsekwentna a w skrajnym przypadku zdarza się, że bywa on okrutny i bezwzględny. Z natury przeważnie jednak jest bardzo uczciwy, prostolinijny a brzydzi go wszelkie kłamstwo czy oszustwo. Ma on w sobie sporo sił witalnych i to do późnej starości. Posiada specyficzną, silną osobowość, pewność siebie i rozmach życiowy, co oczywiście fascynuje ludzi słabszych psychicznie. Pociąg go życie na „pełnych obrotach” i pełne mocnych wrażeń a uwielbia czasem ryzyko i ten dreszczyk emocji. W miłości bardzo gorący i namiętny a kocha do utraty tchu. Kocha całym sobą i całym sercem, bywa zazdrosny i zaborczy. Niestety gdy trafi na partnera o spokojniejszym temperamencie wtedy zaczynają się przysłowiowe „schody” i bywa, że jest niewierny, gdyż za dużo w nim ognia i sił witalnych. Jest to partner trudny do okiełznania tak, jak silnie potrafi kochać tak równie silnie, to znaczy, ze wszystkich sił potrafi także nienawidzić i wcale się z tym nie kryje.


 • Koliber

  Koliber 23 września – 22 października

  Charakteryzuje tego człowieka takt, uprzejmość i życzliwość w stosunku do drugiej osoby. To ktoś z „klasą”, ma w sobie to coś, a ponieważ jest zawsze bardzo miły dla innych, ludzie zabiegają o jego przyjaźń, niestety zbyt często, kiedy czegoś potrzebują, bądź po to by załatwić trudną sprawę, a bywają interesowni w stosunku do Kolibra i przy tym często niewdzięczni. Z drugiej zaś strony osoba ta jest kimś, kto niesie pomoc w sposób niewymuszony i spontaniczny, jakby było to czymś najbardziej oczywistym i zrozumiałym na świecie. Potrafi być doskonałym wspólnikiem i współpracownikiem, bo jak nikt rozumie intencje drugiego człowieka. Umie dostosować się do każdej sytuacji i do potrzeby konkretnej osoby jest wtedy „elastyczny”. Jest także dobrym mediatorem i negocjatorem. Dobry los obdarzył takiego człowieka wieloma talentami i uzdolnieniami artystycznymi i tylko od niego będzie zależeć czy będzie je w życiu rozwijał. Może np. zostać uznanym w świecie artystą, jeśli tylko tego zapragnie lub malować wyłącznie dla siebie do przysłowiowej „szuflady”. Ma on doskonały gust i otacza się wyłącznie przedmiotami o wyjątkowej urodzie, sam zresztą też jest najczęściej pełen wdzięku i magnetycznego wręcz uroku osobistego. Jeśli chodzi o sferę uczuć to jest on bardzo kochliwy, ale wierny. W uczuciach kochający przez duże „M”, ciepły i namiętny a z dobrze dobranym partnerem, jest przy tym czuły, troskliwy i opiekuńczy. W miłości niezmienny, często stawia wszystko na jedną kartę nie znosi niepewności, gierek uczuciowych czy zdrady, a „wszystko albo nic” to jego motto życiowe.


 • Tukan

  Tukan 23 sierpnia – 23 września

  To człowiek realnie i trzeźwo oceniający wszelkie życiowe sytuacje, zawsze będący ciałem i duchem – tu i teraz. W działaniach swoich zawsze jest perfekcjonistą, często bywa zbyt drobiazgowy, ale dzięki tym cechom wszystko wykonuje na czas i to z jak najlepszym skutkiem. To osoba bardzo inteligentna, pilnie się uczy i dąży do zdobycia wykształcenia na miarę jej uzdolnień, jak też zainteresowań – całe życie dąży do gromadzenia wiedzy. Czasem może być tak, iż brak mu nieco polotu i fantazji, lecz jest osobą bardzo praktyczną i stającą na ziemi „obiema nogami”. To ktoś, kto potrafi znaleźć wyjście z trudnej sytuacji i nie boi się wysiłku. Dokładny, systematyczny i powściągliwy, posiada wręcz „anielską cierpliwość” jeśli chodzi o strukturę zawodową. Wadą jest, iż brakuje mu taktu i cierpliwości w kontaktach z innymi ludźmi i tu okazuje się być bardzo krytyczny, złośliwy i wymagający. Potrafi narzucać swój punkt widzenia i wykpić każdego, kto myśli inaczej. Obce są mu: obiektywizm, tolerancja oraz takt i opanowanie (tylko na potrzebę chwili bądź dla własnych korzyści). Mimo dużego poczucia humoru, to raczej ktoś chłodny i pełen dystansu. Star się być oszczędny i gospodarny, co z czasem sprawia, że staje się skąpym materialistą i osobą nieco zgorzkniałą, w duszy i po cichu tęskniącą za tymi wszystkimi przyjemnościami, których musiała sobie w życiu odmówić. W uczuciach stały i wierny, ale raczej zimny, chłodno podchodzący do tej sfery życia i często pozbawiony większej namiętności.


 • Albatros

  Albatros 23 lipca – 22 sierpnia

  Osoba, która urodziła się w czasie przypisanym Albatrosowi jest śmiała, waleczna i odnosi w życiu spektakularne zwycięstwa. Kieruje się zarówno zdrowym rozsądkiem jak też wysublimowaną intuicją. Jest to człowiek optymistycznie patrzący na świat i ludzi i zawsze wierząc w to, że szczęście go nie ominie i mocno wierzący w swoją szczęśliwą gwiazdę. Ma w sobie dużo odwagi i nie cofa się przed żadnym niebezpieczeństwem. Może być doskonałym dowódcą i przywódcą, ale będzie rządził ludźmi bardziej dla własnej chwały niż dla dobra tych osób. Jak „kwiat wody i słońca” on potrzebuje pochwał i uznania za swoje dotychczasowe osiągnięcia. Kiedy pozostaje w cieniu i jest przez bliższe i dalsze otoczenie nie zauważony bądź nie doceniany wtedy wpada w przysłowiowy „dołek” i bywa, że jest najbardziej nieszczęśliwą istotą na świecie. Posiada wiele talentów. Potrafi być doskonałym aktorem albo malarzem, może być bardzo uzdolnionym pisarzem. Ma w sobie wiele godności i dumy, jest wielkoduszny i hojny. Lubi swoim bliskim robić miłe niespodzianki, obdarowywać ich prezentami i sprawiać przyjemności. Oczekuje od innych uczciwości i prostolinijności, jaką sma się w życiu kieruje, dlatego bywa też tak, iż często pada i jest łatwym kąskiem dla oszustów, naciągaczy czy kombinatorów. W miłości od wczesnej młodości cieszy się ogromnym powodzeniem u płci przeciwnej, dlatego mając tę pewność dosyć późno wchodzi w stałe i wieloletnie związki i długo zwleka z wyborem tego jedynego partnera. Kiedy jednak już wybierze, jest dobry, czuły i kochający – z reguły wierny, choć czasem może pozwolić sobie na małą zdradę.


 • Przepiórka

  Przepiórka 22 czerwca – 22 lipca

  To człowiek bardzo delikatny i wielce wrażliwy. Na pierwszym miejscu stawia zawsze dom i rodzinę, którą otacza troskliwą opieką przez całe swoje życie. Dla rodziny zdolny jest do największych poświęceń i wybaczeń. Często bywa, że wprost zamartwia się różnymi problemami, które w swojej wyobraźni materializuje i bawi się nieświadomie w wizjonera, ale tego z gatunku – czarnowidza. Z natury nie jest zbyt towarzyski, ale zdarza się, że mając dobry nastrój lubi spokojnie spędzony wieczór w gronie najbliższej rodziny. Osoba ta ma bardzo słabą konstrukcję psycho-fizyczną i łatwo ją zranić czy doprowadzić do łez, gdyż ma ona delikatną psychikę. Mimo nieprzeciętnej fantazji i inteligencji, potrzebuje osóbka nasza oparcia na kimś, komu bezgranicznie zaufa. Nie potrafi żyć samotnie i jeśli jej życie potoczy się tak, iż nie założy własnej rodziny, nadrobi to świetnie, opiekując się czule rodzicami, kuzynką lub siostrzeńcem. Świetnie spełni się w tej roli i poświęci się tej opiece całym sercem. Uczucia są dosyć ważną sferą w życiu, a bez nich nie byłby w stanie funkcjonować a nawet żyć. Z drugiej jednak strony lubi zmiany we wszystkich sferach życia, także i w sferze uczuć. Z wielkim trudem udaje mu się wytrwać przy jednym partnerze i nierzadko ma kilka równoległych, wieloletnich, ukrytych przed oczami wścibskich ludzi, bardzo silnych emocjonalnie i uczuciowo – życiowych związków. Może zbyt mocno i namiętnie kocha, aby zadowolić się tylko jednym partnerem?


 • Papuga

  Papuga 22 maja – 21 czerwca

  Człowiek ten ma wszechstronne zainteresowania i uzdolnienia w wielu kierunkach, łącznie z artystycznymi. Charakteryzuje się wyjątkową inteligencją, błyskotliwością oraz dużym poczuciem humoru. Jest bardzo elokwentny a w dyskusji trafnie argumentuje i zawsze wiedze prym. Trudno komuś przegadać człowieka Papugę, gdyż posiada z reguły staranne wykształcenie i rozległą wiedzę, którą z pasją pogłębia przez całe życie. Najczęściej sprawia wrażenie kogoś, kto zna się na wszystkim i wszystko rozumie, a dzięki inteligencji potrafi on ze skrawków informacji ułożyć trafny i pełny obraz zagadnienia. Ma on wyjątkowy dar i potrafi pięknie pisać, zaś jego żywa wyobraźnia daje mu doskonały materiał do twórczego rozwoju. Ta osoba ma w sobie dużo wdzięku i uroku osobistego, często dzięki temu bywa więc duszą towarzystwa – wodzirejem. Naturę ma sympatyczną, jest pełen ciepła i wszędzie bywa bardzo lubianym, gdyż charakteryzuje go takt i dyplomacja. Nigdy nie mówi nikomu przykrych rzeczy i stara się zawsze być miłym w stosunku do drugiej osoby. Ale ten często wytworzony na potrzebę chwili brak obiektywizmu, czy wręcz zwyczajnie, brak szczerości, opłaca później stresami, a czasem nawet huśtawką emocjonalną, która dopada go kiedy już zostanie sam w czterech ścianach własnego domu. W uczuciach to człowiek zmienny i niestały, ale bardzo namiętny. Każde swoje „wielkie uczucie” przeżywa jakby było jedynie, niepowtarzalne, największe na świecie albo ostanie itd. – oczywiście do następnego razu.


 • Indyk

  Indyk 21 kwietnia – 21 maja

  Człowiek urodzony w tym okresie jest spokojny, rozważny i opanowany. Zawsze dwa razy się zastanowi, nim powoli podejmie odpowiednią decyzję. Jest łagodny i dobry, ale nie brak mu pewności siebie. Ma w sobie duże poczucie godności i wrodzoną dumę, a nawet w jego wyglądzie jest coś budzącego respekt, podziw i szacunek. Cechuje go stałość poglądów i przekonań i nigdy nie rzuca słów na wiatr. To osoba, która od pierwszej chwili wzbudza zaufanie. Należy do grona osób szczerych i prawdomównych. Jest realistą i z należytą precyzją trafnie ocenia każdą sytuację. Bywa dla innych osób „opoką” i w nim wszyscy mogą szukać oparcia, gdyż nigdy nie odmawia swojej pomocy. Nie jest materialistą choć doba materialne ceni sobie nader wysoko, ale nie dla prostej chęci posiadania, lecz z zamiłowania do wygody i luksusu. Uwielbia otaczać się pięknymi przedmiotami, często zdarza się, iż jest wytrwałym kolekcjonerem. Z tego powodu też potrafi ciężko pracować, aby zdobyć potrzebne fundusze na uzupełnianie swojej kolekcjonerskiej pasji. Nigdy nie bywa skąpy czy wyrachowany, potrafi hojnie obdarować swojego przyjaciela, a na takową przyjemność wydać ostatnie pieniądze. W sferze uczuć to partner stały, wierny i namiętny, a także bardzo opiekuńczy i zawsze dba, żeby jego bliskim niczego nie zabrakło. Kocha całym sercem i całym sobą, ale mądrze, gdyż nie zatraca się w miłości i nie traci właściwego celu z oczu.


 • Sęp

  Sęp 21 marca – 30 kwietnia

  Jest to człowiek silny, energiczny o wielkim potencjale energetycznym lecz jest czasem w gorącej wodzie kąpany. Jego własne dobro bywa dla niego wartością najwyższą i jest trochę bezwzględny, a w skrajnym przypadku nie cofnie się przed niczym. Bywa iż ambicja i żądza władzy stwarzają sytuację niekorzystną w jego życiu, a zdarza się też tak, że często jest atakowany przez stałe grono wrogów. Osoba taka nie przyznaje się do błędów i nigdy niczego nie żałuje w zaciekłych sporach zawsze chce mieć ostatnie słowo. Jest on śmiały, szybki i zdecydowany, bez namysłu rusza do akcji i nie boi się przeciwności losu. Z natury jest to osoba, która najpierw działa, a potem dopiero myśli. Należy do najbardziej zaradnych i samodzielnych osób, które z każdej sytuacji znajdą wyjście, chociaż niekoniecznie uczciwe. Łatwo wpada w gniew, ale równie szybko dochodzi do równowagi. Bywa impulsywny i gwałtowny, ale tylko gdy sytuacja sięga zenitu. Bardzo przyjacielski jest stałym i lojalnym, nie odmawia nigdy pomocy, ale uwaga – sam nie zauważa, że ktoś takiej pomocy oczekuje. W miłości jest namiętny i gwałtowny, a kocha całym sobą – bywa strasznie zaborczy. Najczęściej bywa egoistą nastawionym na własne przyjemności i doznania, zapominając o potrzebach drugiej osoby. Pewny w stu procentach swoich uczuć deklaruje je głośno i wyraźnie. Zakochany łatwo nie wypuszcza swojej zdobyczy z rąk, o nie!


 • Gołąb

  Gołąb 20 luty – 20 marca

  Jest to osoba obdarzona przez gwiazdy cichą, łagodną naturą pokojowo nastawiona, do całego wszechświata. Jest on delikatny, czuły i posiada wielką wrażliwość serca. Nie lubi walki i hałasu, drażnią go kłótnie i awantury, sam potrafi dla świętego spokoju zrezygnować z wielu rzeczy, bądź ustąpić i dać fory przeciwnikowi. Jego wymagania wobec życia są w sumie niewielkie. Nie pociąga go władza ani bogactwo, ani sława, woli cichą i subtelną egzystencję w małym i przytulnym mieszkanku. Jest przy tym bezbronny i narażony na wykorzystywanie przez ludzi, bo z reguły jest trochę naiwny i nie potrafi się skutecznie bronić przed ludzką bezwzględnością. Zawsze wychodzi ludziom naprzeciw i jest przy tym pełen współczucia i skory do pomocy, nawet własnym kosztem. Dzięki swojej nadwrażliwej, ezoterycznej naturze potrafi często odbierać sygnały drogą pozazmysłową. Bywa telepatą lub medium, miewa prorocze sny i trafne przeczucia. Jeśli zainteresuje się parapsychologią czy inną podobną dziedziną, może odnosić na tym polu duże sukcesy. W sferze uczuciowej to osoba kochliwa i namiętna a dla swojego życiowego partnera potrafi zrobić bardzo wiele – zapominając się w swoim wielkim uczuciu. Jest wierny i to dla niego oczywiste i naturalne, bo jego miłość jest autentyczna i często do „grobowej deski”. Jego romantyczne usposobienie może przejawiać się w różnoraki sposób: dla obiektu swoich uczuć napisze wiersz, wybierze się na długi spacer w blasku księżyca, zorganizuje romantyczną kolację przy świecach, zaśpiewa balladę lub kołysankę na dobranoc.


 • Ptak Słoneczny

  Ptak Słoneczny 22 stycznia – 19 lutego

  To człowiek miły, radosny o ujmującym sposobie bycia. Cechuje go ogromna niezależność i potrzeba wolności – to oryginał, ekscentryk, który zawsze i wszędzie ma 100 pomysłów na minutę. Choć ma mnóstwo oryginalnych i niezwykłych pomysłów na życie to często tylko tzw. „słomiany zapał”, gdyż w praktyce nie zawsze starcza mu cierpliwości i pracowitości aby je krok po kroku realizować. Jest bardzo sympatyczny i życzliwy, chętnie pomaga innym ludziom dla samej przyjemności niesienia pomocy. Interesuje się wszystkim, co może dać ludziom pozytywną zmianę w ich dotychczasowym życiu. Jest prekursorem nowych idei i trendów często goni za nowinkami tego świata i zawsze jest na topie. Chętnie udziela swojej pomocy w działalności charytatywnej i społecznej. To niepoprawny marzyciel, często zamyślony i roztargniony. Czasem traci poczucie rzeczywistości i nie dostrzega prozy życia, gdyż maksymalnie intensywnie rozważa jakąś nową ideę. Bywa, że w życiu zajmuje się tym co tajemnicze, niezwykłe, niezbadane – enigmatyczne. Spod tego znaku wywodzą się wielcy odkrywcy i wynalazcy. Jest diabelnie inteligentny i błyskotliwy i na tym polu nie ma sobie równych, za to w uczuciach troszkę nieporadny bo niezbyt wierny i stały. Jest za bardzo niezależny, żeby związać się z kimś na stałe, nie lubi głębokich wyznań i deklaracji. Choć bywa bardzo gorący i namiętny, to tak naprawdę uczucie jest krótkotrwałe albo powierzchowne.


 • Biała Sowa

  Biała Sowa 22 grudnia – 21 stycznia

  Jest człowiek zdyscyplinowany i odpowiedzialny w życiu bardzo solidny i pracowity. Znajomi, przyjaciele a przede wszystkim rodzina mogą na ni polegać w ważnych życiowych sprawach. Bywa jednak często zbyt wymagający w stosunku do innych, krytykuje ich i poucza, ale najczęściej i to na szczęścia, jest uczciwy i sprawiedliwy. Jest uparty i konsekwentny, potrafi bardzo wytrwale dążyć do celu, nigdy nie tracąc go z oczu. Niestety zdarza się często, że zwykle są to pieniądze, a najgorszą cechą Sowy jest materializm przeradzający się nierzadko w skąpstwo. Posiada w sobie wrodzony pęd do wiedzy i nie szczędzi sił ani czasu, aby się uczyć i rozwijać. Ma potencjał i dar uczenia, oraz wiele zainteresowań, chociaż z reguły jest mu bardzo trudno oderwać się od ziemi, gdyż brak mu finezji, polotu, błyskotliwości. Człowiek to poważny, rozsądny i uważany za mądrego, to nie poradzi on sobie w dziedzinach wymagających trochę humoru, wyobraźni czy improwizacji. W uczuciach jest raczej chłodny i zdystansowany, obca jest mu namiętność i porywy serca czyli gorące wyznania. Miłość przeżywa troszkę na zimno i bez wielkich emocji. Stały i wierny z niego partner a przez swoje życie przejdzie ostrożnie, powoli i bez wzlotów, ale też bez upadków.